Zpráva

Zájmové sdružení právnických osob Slavkovské bojiště - Austerlitz se sídlem ve Slavkově u Brna připravuje novou publikaci, připomínající předčasně zesnulého velitele Brněnského městského střeleckého sboru a pracovníka Moravského zemského muzea, historika Vlastimila Schildbergera, která vyjde během května.

K vydání ji připravili Vilém Walter a František Kopecký. Její součástí je text PhDr. Jana Břečky z Moravského zemského muzea a fotografie různých autorů z let 1978 - 2020. Publikaci obdrží účastníci historických jednotek a spolků během pietního aktu na Ústředním hřbitově. Ten se uskuteční po covidových opatřeních. O termínu pietního aktu budete včas na našich stránkách informováni.

kniha


Vážení přátelé,
chceme Vám sdělit, že Moravské zemské muzeum, nyní vydalo knihu, našeho zesnulého velitele, mjr. Vlastimila Schildbergera "Vítěz bez vavřínů". Kniha je k dostání v eshopu MZM a po dohodě si ji můžete vyzvednout přímo v budově MZM. Cena publikace, jehož vydání se V. Schildberger nedožil, je 385 Kč.
Bližší informace najdete po otevření odkazu: www.mzm.cz/e-shop/knizni-novinky/  kde najdete úryvek z textu, fotografie a obsah publikace. 
 (kniha tam bude, jakmile ji muzeum zařadí prodeje)                                  
 
Kurt.jpg (MZM = Moravské Zemské Muzeum v Brně)          15.4.2021